Jubileusz małżeństwa

50 lat przeżytych razem w związku małżeńskim jest rocznicą ZŁOTĄ, 55 lat SZMARAGDOWĄ, 60 lat DIAMENTOWĄ. Każda z nich jest wspaniałym świętem i okazją do przypomnienia dnia, gdy dwoje ludzi połączyło swój los, swoje przeznaczenie, swoją miłość i nadzieję. Zawarli związek małżeński, wkraczając w życie z ufnością i radością. Mówi się, że udane małżeństwo wymaga wielokrotnego zakochiwania się, zawsze w tej samej osobie oraz, że to diament szlifowany przez całe życie.

Dziewięć par małżeńskich z terenu gminy Wysokie Mazowieckie świętowało w niedzielę, 29 października Złote Gody, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wysokiem Mazowieckiem została odprawiona Msza Św. w intencji Jubilatów, a następnie w Urzędzie Gminy w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się uroczyste spotkanie z dostojnymi Jubilatami. Aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Wójt naszej gminy Krzysztof Krajewski wraz z zastępcą Krzysztofem Murawskim oraz Przewodniczącym Rady Gminy Sławomirem Misiewiczem. Jubilatom wręczono odznaczenia, listy gratulacyjne oraz kwiaty. W tym wyjątkowym dniu Jubilatom towarzyszyli najbliżsi. Dodatkowo klimat tej uroczystości umilił występ uczniów z Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej.
Jubileusz 50-lecia pożycia związku małżeńskiego obchodziły następujące pary:
Kulesza Halina i Jan, zam. Mystki – Rzym,
Mioduszewska Janina Teresa i Roman, zam. Miodusy – Stok,
Jabłońska Jadwiga i Józef, zam. Tybory – Wólka,
Święcka Marianna i Mieczysław, zam. Brzóski Brzezińskie,
Jabłońska Barbara i Tadeusz, Jabłoń- Rykacze,
Godlewska Helena i Roman, zam. Osipy – Kolonia,
Rembiszewska Halina Krystyna i Jan, zam. Osipy – Zakrzewizna,
Brzozowska Irena i Zygmunt Wiesław, zam. Święck Wielki,
Kossakowska Danuta i Jerzy, zam. Brzóski – Gromki.
Życzymy Szanownym Jubilatom trwania w tej pięknej miłości i wyrażamy głęboki szacunek za pokonanie trudów jakie życie przynosi każdej rodzinie.
                                                                                                                                                                 Agnieszka Idźkowska