Jubileusz par małżeńskich

„Złote gody” to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

W dniu 19 stycznia obchodzono jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego trzynastu par z terenu gminy Wysokie Mazowieckie.

Jubileusz rozpoczął się mszą św. w kościele Piotra i Pawła w Wysokiem Mazowieckiem celebrowaną przez księdza proboszcza Edwarda Łapińskiego w intencji szanownych Jubilatów. Następnie Jubilaci wraz z rodzinami udali się do Urzędu Gminy Wysokie Mazowieckie, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Podniosły klimat uroczystości umilił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej. Uroczysty akt dekoracji Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie został poprzedzony wystąpieniem Wójta Gminy Krzysztofa Krajewskiego, który skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Następnie Wójt Krzysztof Krajewski wraz z Z-cą Wójta Krzysztofem Murawskim oraz sekretarzem Gminy Henryką Szklaruk przystąpili do aktu dekoracji gdzie zostały wręczone medale, listy gratulacyjne i kwiaty.

Jubileusz 50-lecia obchodziły następujące pary:

- Kazimiera i Wincenty Grabowscy, zam. Tybory-Misztale,

- Marianna i Mirosław Nowiccy, zam. Osipy-Kolonia,

- Irena Barbara i Waldemar Borzym, zam. Święck Wielki,

- Aniela i Stanisław Jan Mioduszewscy, zam. Rębiszewo-Studzianki,

- Helena i Aleksander Łuniewscy, zam. Buczyno-Mikosy,

- Wanda i Tadeusz Boreccy, zam. Tybory-Trzcianka,

- Barbara i Czesław Wojno, zam. Mystki-Rzym,

- Krystyna i Józef Leszczyńscy, zam. Tybory-Wólka,

- Czesława i Stanisław Wołowicz, zam. Brzóski-Falki,

- Krystyna i Kazimierz Milewscy, zam. Stare Osipy,

- Jadwiga i Mieczysław Wróblewscy, zam. Wróble,

- Marianna Walentyna i Witold Jabłońscy, zam. Jabłonka-Świerczewo,

- Jadwiga i Jan Godlewscy, zam. Osipy-Zakrzewizna.

Wszystkim parom serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne wspólne lata oraz składamy podziękowania za przyjęcie zaproszenia i świętowanie tego szczególnego jubileuszu.